biletyarena.pl

Bilety na koncerty, wydarzenia muzyczne, sportowe.

Buduk Jazz Festiwal 2023

Buduk Jazz Festiwal jest kontynuatorem wcześniej organizowanej imprezy pod nazwą Jazz na Buduku. Organizatorzy wskrzesili klimat i formułę wcześniejszych edycji, ale tym razem zapraszają do ośrodka narciarskiego, nad brzeg jeziora Dąbrówka, gdzie odbędą się trzy koncerty festiwalowe. Buduk Jazz Festiwal 2023 bilety już w sprzedaży.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Dorota Miśkiewicz, ale wszyscy pozostali artyści z pewnością dostarczą widowni niezwykłych wrażeń artystycznych.

Zapraszamy do udziału w plenerowym festiwalu jazzowym, w niezwykłym miejscu i wspólnego wysłuchania koncertów naszych gwiazd.

Buduk Jazz Festiwal 2023 line-up i artyści

  • DOROTA MIŚKIEWICZ & PAWEŁ TOMASZEWSKI (PL)
  • KINVA (UA)
  • KEYS2DRUMS (PL)
  • MECENAS FESTIWALU: KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA
  • PARTNER STRATEGICZNY: POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
  • SPONSORZY: Hotel Krechowiak, Bayer Media,
  • PARTNERZY: KIG Centrum Promocji, AlphaZone, Ośrodek Narciarski „Dąbrówka”,
  • NAGŁOŚNIENIE/SCENA/ŚWIATŁO: BAJER MEDIA
  • PARTNERZY MEDIALNI: Radio 5, Przegląd Powiatowy

Kliknij w link i kup bilet na Buduk Jazz Festiwal 2023

 


 

DOROTA MIŚKIEWICZ & PAWEŁ TOMASZEWSKI

DOROTA MIŚKIEWICZ – wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Charakteryzuje ją nostalgia i oldskulowy styl, ale jednocześnie jest nieustannie poszukująca. Jej charakterystyczne cechy to nastrojowe, liryczne utwory, które oscylują na pograniczu różnych gatunków muzycznych. Nie obce są jej eksperymenty z muzyką afrykańską, bałkańską, freejazzową i poważną.

PAWEŁ TOMASZEWSKI – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Jego pianistyka i twórczość charakteryzują się łączeniem różnych stylów i tradycji muzycznych. Jest autorem czterech dużych dzieł: „Three Crowns” – suita na sekstet jazzowy oraz orkiestrę symfoniczną i solistów, „Coincidence” – koncert na kwintet jazzowy oraz orkiestrę symfoniczną inspirowany muzyką do filmu „Przypadek” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego z muzyką Wojciecha Kilara, “Symphony of the Galaxies” oraz „Polish Jazz Symphony” na orkiestrę symfoniczną, big-band oraz solistów.

KEYS2DRUMS

KEYS2DRUMS to duet jazzowy. Ich muzyka to intrygujące połączenie elementów elektronicznych z klasyką, przeplecione wirtuozowskimi improwizacjami. Zespół tworzą utalentowani muzycy – Adam Grzelak (perkusja), oraz Jacek Prokopowicz (instrumenty klawiszowe). Są oni znani nie tylko z polskich scen muzycznych, ale również zyskali uznanie na arenie międzynarodowej.

KINVA

KINVA, zespół stworzony na polskiej scenie muzycznej przez wybitną pianistkę Anastasiyę Litvinyuk i uznawanego perkusistę Igora Hnydyna, obydwoje są ikonami współczesnego jazzu na Ukrainie. Trio uzupełnił utalentowany kontrabasista o ukraińskich korzeniach – Roman Chraniuk. Ich debiutancki album, również zatytułowany “Kinva”, został wydany w Polsce w tym roku. Nie możemy się doczekać, kiedy będziesz miał okazję usłyszeć go na żywo na scenie Buduk Jazz Festiwal 2023.