biletyarena.pl

Bilety na koncerty, wydarzenia muzyczne, sportowe.

Buduk Jazz Festiwal 2023

15 lipca 2023

Ośrodek Narciarski „Dąbrówka”

Buduk Jazz Festiwal jest kontynuatorem wcześniej organizowanej imprezy pod nazwą Jazz na Buduku. Organizatorzy wskrzesili klimat i formułę wcześniejszych edycji, ale tym razem zapraszają do ośrodka narciarskiego, nad brzeg jeziora Dąbrówka, gdzie odbędą się trzy koncerty festiwalowe. Buduk Jazz Festiwal 2023 bilety już w sprzedaży.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Dorota Miśkiewicz, ale wszyscy pozostali artyści z pewnością dostarczą widowni niezwykłych wrażeń artystycznych.

Zapraszamy do udziału w plenerowym festiwalu jazzowym, w niezwykłym miejscu i wspólnego wysłuchania koncertów naszych gwiazd.

Buduk Jazz Festiwal 2023 line-up i artyści

  • DOROTA MIŚKIEWICZ & PAWEŁ TOMASZEWSKI (PL)
  • KINVA (UA)
  • KEYS2DRUMS (PL)
  • MECENAS FESTIWALU: KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA
  • PARTNER STRATEGICZNY: POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
  • SPONSORZY: Hotel Krechowiak, Bayer Media,
  • PARTNERZY: KIG Centrum Promocji, AlphaZone, Ośrodek Narciarski „Dąbrówka”,
  • NAGŁOŚNIENIE/SCENA/ŚWIATŁO: BAJER MEDIA
  • PARTNERZY MEDIALNI: Radio 5, Przegląd Powiatowy

Kliknij w link i kup bilet na Buduk Jazz Festiwal 2023

 


 

DOROTA MIŚKIEWICZ & PAWEŁ TOMASZEWSKI

DOROTA MIŚKIEWICZ – wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Charakteryzuje ją nostalgia i oldskulowy styl, ale jednocześnie jest nieustannie poszukująca. Jej charakterystyczne cechy to nastrojowe, liryczne utwory, które oscylują na pograniczu różnych gatunków muzycznych. Nie obce są jej eksperymenty z muzyką afrykańską, bałkańską, freejazzową i poważną.

PAWEŁ TOMASZEWSKI – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Jego pianistyka i twórczość charakteryzują się łączeniem różnych stylów i tradycji muzycznych. Jest autorem czterech dużych dzieł: „Three Crowns” – suita na sekstet jazzowy oraz orkiestrę symfoniczną i solistów, „Coincidence” – koncert na kwintet jazzowy oraz orkiestrę symfoniczną inspirowany muzyką do filmu „Przypadek” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego z muzyką Wojciecha Kilara, “Symphony of the Galaxies” oraz „Polish Jazz Symphony” na orkiestrę symfoniczną, big-band oraz solistów.

KEYS2DRUMS

KEYS2DRUMS to duet jazzowy. Ich muzyka to intrygujące połączenie elementów elektronicznych z klasyką, przeplecione wirtuozowskimi improwizacjami. Zespół tworzą utalentowani muzycy – Adam Grzelak (perkusja), oraz Jacek Prokopowicz (instrumenty klawiszowe). Są oni znani nie tylko z polskich scen muzycznych, ale również zyskali uznanie na arenie międzynarodowej.

KINVA

KINVA, zespół stworzony na polskiej scenie muzycznej przez wybitną pianistkę Anastasiyę Litvinyuk i uznawanego perkusistę Igora Hnydyna, obydwoje są ikonami współczesnego jazzu na Ukrainie. Trio uzupełnił utalentowany kontrabasista o ukraińskich korzeniach – Roman Chraniuk. Ich debiutancki album, również zatytułowany “Kinva”, został wydany w Polsce w tym roku. Nie możemy się doczekać, kiedy będziesz miał okazję usłyszeć go na żywo na scenie Buduk Jazz Festiwal 2023.